I. ÚS 2531/15

31. 03. 2016, Ústavní soud

Možnosti
Typ řízení: Ústavní
Doplňující informace

Citované předpisy:

Vztahy k předpisům:

Prejudikatura:

Právní věta

Oddlužení je šancí na nový začátek

Text judikátu

Ústavní soud rozhodl v senátě složeném z předsedy a soudce zpravodaje Davida Uhlíře, soudkyně Kateřiny Šimáčkové a soudce Tomáše Lichovníka, mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků, o ústavní stížnosti Pavla Marka, zastoupeného JUDr. Boženou Zmátlovou, advokátkou se sídlem v Jihlavě, Dvořákova 5, proti usnesení Okresního státního zastupitelství ve Žďáru nad Sázavou ze dne 19. června 2015 č. j. ZN 1667/2014-47 a proti postupu Okresního státního zastupitelství ve Žďáru nad Sázavou a Policie České republiky, takto:

Řízení se zastavuje.

Odůvodnění:

1. V ústavní stížnosti, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 18. srpna 2015, napadl stěžovatel v záhlaví uvedené usnesení a domáhal se vydání nálezu, kterým by Ústavní soud rozhodl, že postupem Okresního státního zastupitelství ve Žďáru nad Sázavou a Policie České republiky v jeho věci byla porušena jeho základní práva zaručená čl. 1 a čl. 11 Listiny základních práv a svobod.

2. V podání, doručeném Ústavnímu soudu dne 31. prosince 2015, stěžovatel uvedl, že bere svoji ústavní stížnost zpět.

3. Podle ustanovení § 77 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, může stěžovatel vzít ústavní stížnost zpět do okamžiku, než se Ústavní soud odebere k závěrečné poradě; v takovém případě Ústavní soud řízení zastaví. Za daného stavu věci, kdy zákonné podmínky byly naplněny, Ústavní soud řízení o ústavní stížnosti zastavil.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 31. března 2016

David Uhlíř v. r.
předseda senátu

Chcete pokračovat ve čtení?

vytvořit účet zdarma

Zdroj: Rozsudek Ústavního soudu ze dne 31. 3. 2016, sp. zn. I. ÚS 2531/15, dostupné na nalus.usoud.cz. Jedná se o neautentické znění, které bylo soudem poskytnuto bezplatně.

Tato webová stránka používá cookies ke zlepšení prohlížení webu a poskytování dalších funkcí. Povolit cookies