III. ÚS 993/16

07. 06. 2016, Ústavní soud

Možnosti
Typ řízení: Ústavní
Doplňující informace

Citované předpisy:

Vztahy k předpisům:

Prejudikatura:

Právní věta

Oddlužení je šancí na nový začátek

Text judikátu

Ústavní soud rozhodl v senátě složeném z předsedy senátu Josefa Fialy a soudců Jana Filipa (soudce zpravodaje) a Radovana Suchánka o ústavní stížnosti stěžovatele Josefa Štěpánka, zastoupeného Mgr. Ing. Pavlem Musilem, advokátem, sídlem Škroupova 1325/34, Chomutov, "proti neodůvodněným průtahům", takto:

Řízení se zastavuje.

Odůvodnění

1. Ústavní soud obdržel dne 24. 3. 2016 podání označené "Porušení práv na spravedlivý proces a neodůvodněné průtahy", kterým se stěžovatel domáhal ochrany uvedených práv v konkrétně neoznačeném občanskoprávním řízení.

2. Podáním, doručeným Ústavnímu soudu dne 24. 5. 2016, právní zástupce stěžovatele Ústavnímu soudu sdělil, že stěžovatel bere svou ústavní stížnost zpět. Ústavní soud s ohledem na obsah daného podání dospěl k závěru, že byly naplněny podmínky zastavení řízení ve smyslu ustanovení § 77 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, a proto rozhodl, že se řízení o předmětné ústavní stížnosti zastavuje.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 7. června 2016

Josef Fiala v. r.
předseda senátu

Chcete pokračovat ve čtení?

vytvořit účet zdarma

Zdroj: Rozsudek Ústavního soudu ze dne 7. 6. 2016, sp. zn. III. ÚS 993/16, dostupné na nalus.usoud.cz. Jedná se o neautentické znění, které bylo soudem poskytnuto bezplatně.

Tato webová stránka používá cookies ke zlepšení prohlížení webu a poskytování dalších funkcí. Povolit cookies