III. ÚS 417/02

16. 01. 2003, Ústavní soud

Možnosti
Typ řízení: Ústavní
Doplňující informace

Citované předpisy:

Vztahy k předpisům:

Prejudikatura:

Právní věta

Oddlužení je šancí na nový začátek

Text judikátu

Ústavní soud ČR rozhodl v senátě složeném z předsedy senátu JUDr. Pavla Holländera a soudců JUDr. Vladimíra Jurky a JUDr. Evy Zrembové, ve věci ústavní stížnosti navrhovatelů K. V., a ing. J. Š., oba zastoupeni JUDr. Ivo Palkoskou, advokátem, AK Kleinerova 24, Kladno, proti jinému zásahu státní moci, který spočívá v průtazích v řízení před Městským soudem v Praze, takto:

Řízení se zastavuje.

Odůvodnění:

Navrhovatel se návrhem, doručeným Ústavnímu soudu dne 24. 6. 2002, domáhal toho, aby Ústavní soud přikázal Městskému soudu v Praze, aby nepokračoval v průtazích v řízení a projednal věc vedenou pod sp.zn. 1 Cm 129/2000.

Podáním ze dne 16. 12. 2002, které obdržel Ústavní soud dne 18. 12. 2002, vzal navrhovatel prostřednictvím svého právního zástupce podanou ústavní stížnost zpět s odůvodněním, že Městský soud v Praze ve věci již rozhodl a tím byly průtahy v řízení odstraněny.

Podle ust. § 77 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, je navrhovatel oprávněn vzít ústavní stížnost zpět až do okamžiku, kdy se Ústavní soud odebere k závěrečné poradě. Protože v předmětné věci navrhovatel včasným podáním vzal svou ústavní stížnost zpět, Ústavní soud podle § 77 citovaného zákona řízení zastavil.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 16. ledna 2003

JUDr. Pavel Holländer
předseda senátu

Chcete pokračovat ve čtení?

vytvořit účet zdarma

Zdroj: Rozsudek Ústavního soudu ze dne 16. 1. 2003, sp. zn. III. ÚS 417/02, dostupné na nalus.usoud.cz. Jedná se o neautentické znění, které bylo soudem poskytnuto bezplatně.

Tato webová stránka používá cookies ke zlepšení prohlížení webu a poskytování dalších funkcí. Povolit cookies