II. ÚS 696/02

25. 02. 2003, Ústavní soud

Možnosti
Typ řízení: Ústavní
Doplňující informace

Citované předpisy:

Vztahy k předpisům:

Prejudikatura:

Právní věta

Oddlužení je šancí na nový začátek

Text judikátu

Ústavní soud rozhodl v senátě složeném z předsedy JUDr. Vojtěcha Cepla a soudců JUDr. Jiřího Malenovského a JUDr. Antonína Procházky v právní věci navrhovatele P. L., zastoupeného advokátem Mgr. Petrem Šindelářem, Advokátní kancelář se sídlem Karlovy Vary, Moskevská 66, o ústavní stížnosti proti postupu Okresního soudu v Sokolově v trestním řízení vedeném pod sp. zn. 5 T 193/98, takto:

Řízení se zastavuje.

Odůvodnění:

Stěžovatel se návrhem na zahájení řízení o ústavní stížnosti ze dne 6. 11. 2002 domáhal vydání rozhodnutí, jímž by Ústavní soud zakázal Okresnímu soudu v Sokolově pokračovat v porušování ústavně zaručených práv dle čl. 8 odst. 2, čl. 38 odst. 2, čl. 40 odst. 3 Listiny základních práv a svobod a dle čl. 6 odst. 1 Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod, a přikázal mu, aby bez průtahů vydal usnesení, jímž by trestní věc stěžovatele vedenou pod sp. zn. 5 T 193/98 vrátil státnímu zástupci k došetření.

Podáním, které bylo Ústavnímu soudu doručeno dne 30. 1. 2003, stěžovatel vzal svou ústavní stížnost zpět.

Dle ustanovení § 77 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, může stěžovatel vzít ústavní stížnost zpět jen do okamžiku, než se Ústavní soud odebere k závěrečné poradě. V takovém případě Ústavní soud řízení zastaví.

Vzhledem k tomu, že stěžovatel vzal v průběhu řízení svou ústavní stížnost v celém rozsahu zpět, Ústavní soud postupoval dle shora uvedeného ustanovení a řízení zastavil.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není přípustné odvolání.

V Brně dne 25. února 2003

Vojtěch Cepl
předseda senátu

Chcete pokračovat ve čtení?

vytvořit účet zdarma

Zdroj: Rozsudek Ústavního soudu ze dne 25. 2. 2003, sp. zn. II. ÚS 696/02, dostupné na nalus.usoud.cz. Jedná se o neautentické znění, které bylo soudem poskytnuto bezplatně.

Tato webová stránka používá cookies ke zlepšení prohlížení webu a poskytování dalších funkcí. Povolit cookies